Parasol ogrodowy 350 cm to jeden z najbardziej funkcjonalnych elementów. Należy umieścić go w prywatnej przestrzeni ogrodowej. Znajdzie się również dla niego miejsce w restauracjach, czy też w innych przestrzeniach, jakie często organizowane są przy przedsiębiorstwach.

Jaki parasol ogrodowy 350 cm?

Taki parasol musi pełnić różnorodne funkcje. Tak, jego główna funkcja to ochrona przed promieniowaniem słonecznym. O szkodliwości długiego przebywania na słońcu wiedzą wszyscy. Można siedzieć długo na świeżym powietrzu – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z ładnym dniem. Tylko, że długotrwała ekspozycja na słońce może doprowadzić do udaru lub do poparzenia słonecznego. Warto więc kupić taki parasol, który będzie można obracać dookoła własnej osi. Możliwość regulacji to jedna z najbardziej pożądanych funkcji, dzięki czemu dłużej będzie można cieszyć się świeżym powietrzem.

Solidnie wykonany parasol na ogród

Dobrze, jeżeli parasol ogrodowy 350 cm wykonany jest z aluminium. Uwaga! Cała konstrukcja powinna zostać pomalowana proszkowo. Jest to dobre zabezpieczenie przed korozją, która może atakować aluminium pod wpływem wilgoci. Jest to tyle dobry materiał, który jest w stanie wytrzymać napór mocnego wiatru. Nie zaleca się jednak testowania go specjalnie, ponieważ takich przypadków na pewno nie uwzględnia żadna gwarancja producenta. Podczas zakupu parasola warto sprawdzić, czy czasza parasola wykonana jest z tkaniny, która w całości odporna jest na promieniowanie UV, zapewniając tym samym lepszą ochronę.