Zdecydowana większość z nas decyduje się na wymianę klasycznej kuchenki gazowej na płytę indukcyjną. Płyty takie są proste w obsłudze, bezpieczne, pozwalają na wyeliminowanie problemu gazu w kuchniach. Jakie garnki na płytę indukcyjną wybrać? Na co zwracać uwagę?

Stalowe garnki na płytę indukcyjną

Nowoczesne garnki na płytę indukcyjną odznaczają się doskonałym designem, wysoką odpornością na uszkodzenia i ścieranie, korozję. Szukając garnków tego typu, zwracajmy uwagę na oznaczenia – garnki powinny posiadać znak cewki indukcyjnej. Garnki takie tworzone są najczęściej ze stali nierdzewnej 18/10. Uwagę zwraca dno garnków – jest ono wielowarstwowe, jedną z warstw jest dysk aluminiowy, który ma za zadanie rozprowadzać równomiernie ciepło wewnątrz garnka. Dysk pozwala na szybsze przygotowywanie potraw, jak również na oszczędność energii, co przełoży się na niższe rachunki. Garnki na płytę indukcyjną dostępne są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów – pozwala to na dobranie zestawu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Garnki uzupełnia się o cedzaki, miarki do odmierzania płynów i lejki – pozwolą one na wygodniejsze gotowanie. Uwagę zwracają również pokrywki dedykowane dla garnków: są one tworzone ze szkła hartowanego, które nie jest podatne na pękanie, a niewielkie otwory pozwolą na odparowanie wody i zagęszczenie potrawy.

Patelnie i garnki na płytę indukcyjną

Patelnie i garnki na płytę indukcyjną uzupełnia się o profilowane rączki i uchwyty – pozwalają one na przenoszenie garnków wypełnionych gorącymi płynami w sposób bezpieczny. Uchwyty tworzone są z materiałów antypoślizgowych i nieprzewodzących ciepła. Wybierając garnki, pamiętajmy, aby średnica dna garnków odpowiadała wielkości pól na naszej kuchence.