Architekci w dużej mierze przenoszą swoją pracę na komputery. Nadal korzystają oni z tradycyjnych metod, ale często bazują oni na specjalnych programach komputerowych. Podobnie jak projektanci różnych gier komputerowych.

Modelowanie trójwymiarowe na komputerze

W obydwóch zawodach przydaje się modelowanie trójwymiarowe na komputerze. Umiejętność tworzenia własnego świata 3D z elementami 2D jest koniecznością, jeżeli ktoś chce odnieść początkowy sukces w jednym z tych zawodów. Aby posiąść takie umiejętności należy poznać program Sketchup. Jest to program, który pojawił się na rynku w 2001 roku. Został on wyprodukowany przez firmę @Last Software. Na początku miał być to program komercyjny. Z czasem jego charakter znacznie się zmienił. 27 kwietnia 2006 roku to dzień, kiedy została udostępniona darmowa wersja programu Google Sketchup 6. Od 1 czerwca programem zarządza firma Trimble. Kurs Sketchup umożliwia poznanie tego popularnego programu.

Kurs Sketchup od podstaw

Takie szkolenia zawsze podzielona są na dwa poziomy – podstawowy i zaawansowany. Nawet, jeżeli ktoś miał już do czynienia z tym programem, to i tak może zapisać się na kurs na poziomie podstawowym, aby móc sobie odświeżyć wiedzę. Dopiero potem można przejść poziom wyżej, aby poznać dalsze zagadnienia. Szkolenie jest tak opracowane, że można się z nim zapoznać w sposób samodzielny. Można również zapisać się na zajęcia online lub też na zajęcia stacjonarne, jeżeli ktoś będzie miał czas na to, aby uczestniczyć w takich spotkaniach.

https://woco.pl https://livingspacestudio.pl https://weyden.com.pl