Przygotowujesz się do wakacji i stwierdzasz, że w twojej szafie brakuje kostiumu kąpielowego? To znak, że czas na zakupy. Jaki kostium wybrać? Co warto wiedzieć o tym elemencie letniej garderoby?

Do wyboru do koloru

Gdy wejdziemy do sklepu w celu zakupu kostiumu, naszym oczom ukaże się mnóstwo modeli. Producenci oferują nam nie tylko wybór między strojem kąpielowym dwuczęściowym a jednoczęściowym. Dylematów będziemy mieć więcej, gdy przejrzymy pełną gamę produktów i zauważymy mnogość kolorystyki, wzornictwa, materiałów, fasonów.

Kostiumy plażowe to naprawdę ogromna oferta – możemy postawić na wersje w stonowanych lub żywych odcieniach, w pasy, modne grochy w stylu vintage, elementy roślinne, abstrakcyjną grafikę. Stroje kąpielowe dwuczęściowe to wiele rodzajów biustonoszy i majtek do wyboru. Również kostiumy jednoczęściowe mogą być mniej lub bardziej wycięte. Ciekawą propozycją jest tzw. monokini, które posiadają taki krój, że trudno stwierdzić, czy należy zaliczyć je do wersji jedno- czy dwuczęściowych.

Dobre stroje kąpielowe – gdzie kupić?

Duży wybór to z pewnością pozytywna informacja dla osób poszukujących kostiumu na basen czy plażę. Z każdym rokiem pojawiają się kolejne trendy i coraz ciekawsze modele strojów kąpielowych. Ważne, by skupić się nie tylko na ich wyglądzie, ale także na jakości. Kostium powinien przecież być nie tylko modny, dopasowany i wygodny, ale też odporny na czynniki atmosferyczne i wilgoć.

Gdzie więc zakupić dobre stroje kąpielowe dwuczęściowe lub jednoczęściowe? Stacjonarnie możemy to zrobić w sklepach odzieżowych, sportowych, dużych marketach wielobranżowych na odpowiednim dziale, w mniejszych butikach i w punktach z bielizną. W każdym miejscu znajdziemy przynajmniej kilka modeli, ale jeśli zależy nam na naprawdę szerokiej ofercie, najlepiej skorzystać ze sklepów internetowych.

Jak dbać o kostium kąpielowy?

Gdy mamy już wymarzony strój kąpielowy, musimy wiedzieć, jak o niego dbać. W przeciwnym razie nawet dobrej jakości kostium może szybciej ulec zniszczeniu, a nasz trud i pieniądze związane z zakupem pójdą na marne. Przede wszystkim pamiętajmy, że strój po każdym użyciu warto opłukać w ciepłej wodzie. Pozwoli to wstępnie pozbyć się zanieczyszczeń np. piasku, kremu do opalania, a także soli morskiej czy chloru.

Kostium trzeba też regularnie prać. Można to robić w pralce, trzymając się wytycznych producenta, ale wiele osób jest zdania, że bezpieczniejszą opcją jest pranie ręczne z użyciem odpowiedniego detergentu. Dzięki temu strój dłużej zachowa odpowiedni wygląd i formę. Aby wysuszyć kostium, wystarczy położyć go na płaskiej powierzchni, najlepiej niezbyt nasłonecznionej, by tkanina nie wyblakła.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.