Zaprojektowanie miejsca wypoczynkowego blisko domu jest dzisiaj prostsze niż nam się wydaje – przekonują projektanci i liczni producenci mebli ogrodowych. Wśród chętnie wybieranych dodatków wymienia się dzisiaj dywan balkonowy – to element, który nie tylko wpłynie na odbiór miejsca wypoczynkowego, ale też pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Jak to możliwe?

Dywan balkonowy z materiałów pochodzących z recyklingu!

Dywan balkonowy to jeden z najprostszych sposobów na to, aby upiększyć przestrzeń wypoczynkową – i nie ma znaczenia, czy jest to niewielki balkon, taras czy weranda. Nowoczesne dywany tworzone są dzisiaj z materiałów pochodzących z recyklingu – to doskonała wiadomość dla osób, którzy pragną lepiej dbać o naszą planetę. Zastosowanie tworzyw PET pochodzących z recyklingu sprawia również, że dywan balkonowy znacząco różni się od klasycznych dywanów z naturalnej przędzy. Dywan balkonowy jest odporny na wnikanie wilgoci, brudu, przecieranie. Gęsty splot oraz zastosowanie innowacyjnych tkanin sprawia, że produkt ten będzie cieszył nasze oczy przez szereg lat. Utrzymanie dywanu w czystości nie sprawi żadnego problemu. Gdzie znajdziemy elementy takie jak dywany balkonowe? Najprostszym sposobem jest zapoznanie się z ofertą topowych producentów. Opcją na tańsze kupienie dywanu są meble ogrodowe powystawowe.

Elementy dekoracyjne w strefie wypoczynkowej

Dywan balkonowy to tylko jeden z wielu elementów dekoracyjnych, które możemy wykorzystać przy naszych domach. Szukając sposobów na ciekawe oświetlenie warto wybrać lampiony ogrodowe, które wprowadzą romantyczny nastrój. Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być lampy solarne, które pozwalają na wykorzystanie energii słonecznej do oświetlenia ścieżek ogrodowych czy tarasu.