Dopiero co nowe okna zostały u Ciebie zamontowane, ale czujesz, że nadal są one nieszczelne? Powodem może być źle wykonany montaż. Tak, należy zamówić dobre okna z montażem wykonanym przez fachowców.

Okna z montażem w domu

Tak, sam montaż stanowi kluczową rolę. Można bowiem zamówić i zapłacić za naprawdę wysokiej jakości okna, które nawet zostały stworzone na indywidualne zamówienie, ale nieprawidłowy montaż jest w stanie zniweczyć wszystkie plany. Co więcej, jeżeli ktoś zamierza oszczędzać na montażu, samodzielnie go wykonując, powinien jak najszybciej wycofać się z tych planów. Inaczej bowiem można zapłacić dwa razy, zwiększając i tak wydatki, jakie zostaną poniesione na ten cel. Prawidłowy montaż powinien zostać wykonany przez ekipę, która zna się na tego typu działaniach. 

Dlaczego montaż jest tak ważny?

Zamówić okna z montażem nie jest sztuką. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprawidłowy montaż. Jedna z takich rzeczy została już wymieniona. Brak szczelności. W domu będzie czuć zimne powietrze, które będzie wkradać się istniejącymi szczelinami. Nie można również zapomnieć o samej estetyce budynku. Źle zamontowane okna wpływają niekorzystnie na wygląd budynku – w szczególności, jeżeli są krzywo osadzone.  Na dodatek, w domu wciąż będzie utrzymywać się duży poziom wilgoci. Może to skutkować pojawieniem się niechcianego grzyba na ścianach. Dlatego też należy mocno zwrócić uwagę na montaż, który należy powierzyć w ręce odpowiednich specjalistów.