Świnoujście, choć jest miastem stosunkowo młodym, posiada bardzo rozwiniętą bazę turystyczną, z której chętnie korzystają również i obcokrajowcy. Plaża, która jest największą na naszym wybrzeżu, czy Morze Bałtyckie, wyjątkowo ciepłe w tym miejscu przyciąga rzesze turystów.

Bazy noclegowe w Świnoujściu

Świnoujście to kraina 44 wysp, z których zamieszkane są trzy. Jest to Uznam, Wolin i Karsibór. Na każdej z nich znajduje się wiele hoteli o różnych standardach, pensjonatów, moteli, pokoi gościnnych. Również apartamenty Świnoujście wyróżniają się wysokim standardem. Położone są w spokojnych dzielnicach, w niewielkiej odległości od plaży czy centrum. W apartamentach Świnoujście są kompletnie wyposażone pokoje jak i kuchnie. Daje to rodzinom swobodę wypoczynku, zjedzenia wspólnego posiłku, po którym w spokoju można ustalić plan zwiedzania na następne dni. Apartamenty Świnoujście to dobre rozwiązanie dla każdego, kto ceni własną przestrzeń i prywatność. Można je wynająć na krótko lub na dłuższy okres czasu, z odpowiednim wyprzedzeniem.

Komunikacja w Świnoujściu

Turyści i mieszkańcy, aby się swobodnie przemieszczać, posiadają do dyspozycji promy. Można dopłynąć nimi do Niemiec, czy też do któregoś z krajów skandynawskich. W zatokach cumuje wiele statków, można wypożyczyć również skutery wodne.

Miejsca warte zobaczenia

Do takich miejsc należy zapewne Woliński Park Narodowy, Fort Gerharda, promenada czy Aqua Park, Oceanarium i wiele innych.Będąc w Świnoujściu warto też spróbować kuchni regionalnej, która jest zlepkiem zwyczajów ludzi, którzy osiedlili się w tym mieście.Latarnia morska nazywana jest przez mieszkańców Królową jasności i ma najwyższą ceglaną latarnię na świecie, natomiast Wiatrak stawa Młyny to symbol miasta, a także znak nawigacyjny, dla marynarzy.

Znaczenie Świnoujścia jako uzdrowiska

Miasto to było znane jako uzdrowisko już od 19 wieku. Odkryto tam źródła solanki i borowiny. Powstało centrum uzdrowiskowe, które było oddzielone od miasta parkiem.

Warunki klimatyczne

Świnoujście charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami klimatycznymi. Pogoda, choć zmienna, nie powoduje gwałtownych zmian temperatur. Powietrze jest czyste i zdrowe.

Plaża otoczona jest przez wydmy , a także lasy sosnowe i bukowe.

Jest tam sporo pomników przyrody, trasy rowerowe i kajakowe, rezerwat ptaków z kormoranami.

Gdzie dobrze zjeść?

W mieście jest dużo lokali gastronomicznych, które oferują potrawy takie jak paszteciki gwdowskie, sielawa wędzona, sieja miedwieńska i wiele innych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://apartamenty-bryza.pl/apartamenty/jedno-pokojowee.