Perfumy to wyjątkowe zapachy które zostały skomponowane z wielu interesujących nut, oczywiście często znajdziemy w nich zapachy owocowe, kwiatowe, zapachy leśne, także wyczujemy tutaj zapachy które kojarzą nam się z kadzidłem, cedrem, szałwią czy też łąką oraz lasem.

Naturalnie wyjątkowość perfum to umiejętne dobranie różnych składników zapachowych, dzięki którym można uzyskać zapach niepowtarzalny. Zapach następnie uwalniany jest stopniowo z naszej skóry, odpowiada za to alkohol który znajduje się w składzie perfum, oczywiście warto zwrócić uwagę iż w przypadku wody toaletowej zawartość składników zapachowych będzie nieco mniej intensywna, przez co są to zapach nieco lżejsze, które krócej utrzymują się na naszej skórze.

Podstawowe nuty perfum

Naturalnie każdy zapach w perfumach to określona nuta, w tym przypadku są to trzy podstawowe nuty czyli nuta głowa głowy, jest to nuta wyczuwalna od razu po zaaplikowaniu perfum która utrzymuje się najkrócej przez około 15 minut do pół godziny. Następnie rozwijana jest nuta serca, która wyczuwalna jest po około 30 minutach, do dwóch godzin. Nuta bazowa jest ta nuta która utrzymuje się na naszej skórze najdłużej, nawet do kilkunastu godzin, warto zwrócić uwagę iż każda z nich posiada swój niepowtarzalny zapach. Oczywiście wybierając perfumy powinniśmy sprawdzić skład wszystkich nut bazowych dzięki czemu możemy wybrać perfumy które będą najbardziej odpowiadały nam zapachem. Kiedy wybieramy zapachy w drogerii warto zwrócić uwagę aby stosować je na czystą skórę, użycie wcześniej balsamu czy też kremu z pewnością sprawi iż będzie to zapach nieco inny. Naturalnie powinniśmy wyczuwać zapachy dopiero po kilku minutach kiedy będą one już współgrały z zapachem naszej skóry. Z dodatkowo także wiele osób popełnia błąd wąchając kilka zapachów naraz, warto zwrócić uwagę iż wtedy nasze węch nieco mniej czuły, oczywiście możemy zredukować to za pomocą ziaren kawy. Jeżeli poszukujemy dla siebie nowego zapachu lub też poszukujemy perfum na prezent z pewnością warto sprawdzić zapach mexx black, są to zdecydowanie, oryginalne męskie perfumy, które z pewnością spodobają się mężczyźnie energicznemu który lubi wyjątkowy zapach.