Zabiegi ginekologii estetycznej nie tylko korzystnie wpływają na estetykę narządów płciowych, ale też poprawiają komfort życia, zwiększają jakość życia seksualnego, zmniejszają uczucie bólu i redukują takie objawy, jak nietrzymanie moczu. Szeroki wybór zabiegów pozwala na dopasowanie terapii do indywidualnych potrzeb. Jednym z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych sposobów na przywrócenie komfortu intymnego, jest laserowe obkurczanie pochwy.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem problemów intymnych kobiet w różnym wieku. Głównym celem jest poprawa wyglądu i funkcjonowania takich obszarów, jak pochwa czy wargi sromowe. Zabiegi ginekologii estetycznej skierowane są głównie do kobiet, które odczuwają negatywne skutki przebytych porodów naturalnych lub menopauzy.

Odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają pozbyć się takich defektów, jak:

  • rozluźnienie pochwy,

  • postępujące starzenie się pochwy w okresie okołomenopauzalnym,

  • przerost warg sromowych,

  • suchość pochwy,

  • ból podczas stosunku,

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Laserowe obkurczanie pochwy – zabieg o licznych zaletach

Laserowe obkurczanie pochwy to zabieg ginekologii estetycznej, z którego skorzystamy m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jednym z laserów używanych do tego celu jest FemiLift Alma, który bazuje na technologii lasera CO2. Urządzenie to wykorzystuje falę światła laserowego o długości 1060 nm. Wiązka lasera rozbijana jest na mikropixele, w efekcie której energia dostarczana jest w postaci punktowych bodźców termicznych.

Sesja zabiegowa trwa od kilkunastu minut do około pół godziny i nie wymaga znieczulenia. Zabieg wykonywany jest przez lekarza – specjalistę ginekologii. Procedura rozpoczyna się od wprowadzenia do dróg rodnych głowicy urządzenia zabezpieczonej jednorazową tuleją. Frakcjonowanie światłem laserowym odbywa się od ujścia szyjki macicy i ruchem kołowym przebiega aż do ujścia pochwy. Precyzyjne, regularne frakcjonowanie jest niezwykle ważne podczas laserowego obkurczania pochwy, ponieważ to właśnie dzięki niemu struktura tkankowa będzie mogła się równomiernie zregenerować.

Energia lasera dostarczana jest w postaci punktowych bodźców termicznych wprost do śluzówki pochwy. Umożliwia to podgrzanie głębokich warstw błony śluzowej bez naruszenia otaczającej tkanki, co intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Tkanka wzbogacona o nowy kolagen staje się elastyczna, jędrna i zdrowa. Mięśniówka pochwy obkurcza się, dzięki czemu znika luźność pochwy. Proces odmładzania dotyczy także błony śluzowej pochwy – staje się ona lepiej nawilżona, co ma bezpośredni wpływ na komfort życia intymnego.

Najlepsze rezultaty przynosi seria trzech zabiegów laserowego obkurczania pochwy powtarzanych co około 4 tygodnie. Efekty zabiegu wzmacniają się wraz z upływem czasu – wynika to z faktu, że podczas procedury pobudzone zostają naturalne procesy produkcji kolagenu.

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi ginekologii estetycznej?

  • Długotrwała poprawa wyglądu miejsc intymnych – zabieg przywraca elastyczność i naturalną sprawność mięśni pochwy nawet na kilka lat (lub do kolejnego porodu).

  • Podniesienie komfortu życia, dzięki pozbyciu się kompleksów i uczucia dyskomfortu fizycznego.

  • Poprawa jakości życia seksualnego – oprócz obkurczenia pochwy następuje również poprawa nawilżenia i ukrwienia śluzówki, co wpływa na spotęgowanie doznań podczas zbliżeń.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ginekologii estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/