Rozstępy są zmorą znacznej części kobiet. Nieestetyczne, pręgowane, jasne zmiany w strukturze skóry mogą pojawić się na pośladkach, brzuchu, udach czy ramionach na skutek rozciągnięcia skóry w wyniku zwiększenia masy ciała, rozrostu mięśni, zmiany kształtu sylwetki w okresie dojrzewania czy ciąży. Niestety, domowe sposoby walki z rozstępami zazwyczaj nie przynoszą zadowalających efektów. Rozprawić się z defektem będącym źródłem kompleksów pomoże Ci laser frakcyjny CO2! 

Laser frakcyjny CO2: piękna skóra bez wysiłku

Laser frakcyjny CO2 jest urządzeniem wykorzystywanym w medycynie estetycznej do przeprowadzania zabiegów dermatologicznych. Krótka kuracja polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry wiązką laserową pobudzającą tkanki do naturalnej regeneracji i produkcji kolagenu. W efekcie skóra staje się gładka, napięta, a wszelkie niedoskonałości (w tym również rozstępy) znikają z jej powierzchni. Nowoczesne zabiegi laserowe są łagodne dla ciała i nie wymagają rekonwalescencji. Co ważne, pełne efekty zabiegu widoczne są po kilkunastu tygodniach.

Przeciwwskazania  

Zabiegi frakcyjne, jak każda inna kuracja przeprowadzana w gabinecie medycyny estetycznej, jest ingerencją w organizm. Zanim poddasz się zabiegowi skonsultuj się z lekarzem, który wykluczy występowanie jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Z usunięciem rozstępów bezwzględnie powinny wstrzymać się kobiety będące w ciąży i karmiące piersią. Do przeciwwskazań zaliczamy również choroby nowotworowe, padaczkę, cukrzycę i przyjmowanie niektórych leków (głównie środków zmniejszających krzepliwość, antybiotyków o działaniu fotouczulającym antydepresantów, retinoidów).