Dobrze przyrządzony makaron  to jedno z najzdrowszych i najsmaczniejszych dań. Przeciętny Włoch zjada rocznie ok. 30 kg makaronu! I bardzo dobrze na tym wychodzi, ponieważ średnia długość życia jest w tym kraju wysoka. Co takiego kryje się w tym produkcie, że może on korzystnie wpływać na nasze zdrowi? Czy warto stosować makarony BIO w większych ilościach w naszej diecie?

Pyszne makarony w wielu odmianach

Przez wiele lat uważano, że makaron tuczy. Nie jest to wcale prawda. Na utrwalanie tego mitu wpływało samo przygotowanie makaronu. Tłuste sosy zwiększały jego kaloryczność stąd przeświadczenie o złym wpływie makaronu. Odpowiednio przygotowany jest świetnym źródłem energii. A przygotować go można na naprawdę wiele sposobów. Jego uniwersalność sprawia, że możliwości są praktycznie nieograniczone. Doskonale komponuje się z wszystkimi  warzywami, ziołami czy owocami morza. W dodatku dania z makaronem przyrządza się błyskawicznie i wygodnie. Wystarczy ugotować makaron dorzucić kilka składników, odpowiednio przyprawić i mamy gotowy pełnowartościowy posiłek.

BioSklep24 – tylko ekologiczne produkty

Szukasz ekologicznego sklepu, który zapewni Ci dostęp do zdrowych i naturalnych produktów? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ze zdrową żywnością BioSklep24. Wybierz zdrową żywność na każdy dzień i ciesz się produktami produkowanymi zgodnie z duchem eko. Chcemy zmienić postrzeganie zdrowej diety – nie musi być ona nudna! Nasz sklep ze zdrową żywnością  to produkty z najwyższej półki, pełne wartości odżywczych, witamin i minerałów. Masz je na wyciągnięcie ręki – wystarczy, że złożysz zamówienie a otrzymasz swoje produkty na wskazany adres. Szybko wygodnie i zdrowo.