Przydomowy balkon może zmienić się w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe, o ile tylko postawimy na odpowiednie meble i dodatki. Nie ma znaczenia wielkość balkonu – wypoczynek na balkon może składać się z sofy, fotela, kilku wygodnych krzeseł i stolika kawowego. Możliwości jest wiele. Jaki wypoczynek na balkon wybrać, aby cieszyć się komfortem i wygodą?

Wypoczynek na balkon z technorattanu

Olbrzymia różnorodność mebli ogrodowych i balkonowych sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji o kupnie może zająć nieco czasu. Wypoczynek na balkon powinien być dopasowany do naszych oczekiwań i potrzeb, jednocześnie muszą być to również meble o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Wypoczynek na balkon z technorattanu to komplet, w którego skład wchodzi przede wszystkim wygodna sofa – jest ona oparta na lekkim, aluminiowym stelażu malowanym proszkowo. Stelaż nie odkształca się, nie jest podatny na korozję. Okrycie mebla technorattanowego tworzy plecionka syntetyczna, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Plecionka posiada nieporowatą strukturę, przez co nie wchłania ona brudu czy wilgoci. Dodatkowo materiał technorattanu nie płowieje, na długi czas zachowuje doskonały wygląd. Meble balkonowe z tego tworzywa na długi czas będą ozdobą przestrzeni wypoczynkowej i zapewnią nam komfort na najwyższym poziomie. 

Wypoczynek na balkon – meble modułowe

Ciekawą propozycją na nietuzinkową aranżację balkonu są meble modułowe. Kolekcje takie składają się z kilku elementów, które w zależności od potrzeb możemy wykorzystywać osobno lub razem. Meble takie osadzone są na trwałych, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo, ich wierzch pokrywają miękkie poduszki i siedziska wypełnione trwałą gąbka tapicerską. Meble takie warto w okresie jesieni i zimy okrywać dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi.