Każdy posiadacza pojazdu mechanicznego wie, że musi wykupić roczne ubezpieczenie OC. Polisa ta jest wymagana przez prawo i w praktyce chroni innych użytkowników drogi. Ile kosztuje polisa OC? Czy jej kupienie musi wiązać się z wizytą w biurze ubezpieczeniowym? Co musimy wiedzieć o polisie odpowiedzialności cywilnej?

Jakie ubezpieczenie OC dostępne jest na rynku?

Zdecydowana większość kupujących wybiera roczną polisę OC – to wygodne rozwiązanie, należy jednak pamiętać, że przed upływem roku konieczne jest zakupienie nowej polisy. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia OC na miesiąc – opcja ta dostępna jest jednak wyłącznie w kilku przypadkach. Ubezpieczenie OC miesięczne dostępne jest dla osób kupujących samochód (i np. sprowadzających go do Polski) – miesięczne OC pozwoli na załatwienie wszelkich formalności, a po upływie tego czasu możliwy będzie zakup klasycznej polisy. Takie ubezpieczenie OC to także opcja przeznaczona dla posiadaczy pojazdów zabytkowych, które wyprowadzane są z garażów sporadycznie.

Jak kupić tranie ubezpieczenie OC?

Cena ubezpieczenia OC nie jest stała i wynika z wielu zmiennych (takich jak wiek kierowcy, uzbierane przez niego zniżki, ale też wiek i marka samochodu). Aby zakupić tanie ubezpieczenie OC nie musimy osobiście odwiedzać biur ubezpieczycieli. Zamiast tego wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i skorzystać z kalkulatora OC. Kalkulator na podstawie dwóch informacji (numer tablic rejestracyjnych oraz data urodzenia posiadacza pojazdu) sprawdzi najlepsze oferty na rynku i przedstawi te najbardziej atrakcyjne. Kolejnym krokiem może być zakup polisy przez Internet – bez konieczności wychodzenia z domu. Zajmie to dosłownie kilka minut. To olbrzymia oszczędność czasu i pieniędzy.

lerliteargentina.com live url rzejurbanowicz.pl