Kiedy mowa o strojach kąpielowych, zwykle ma się na myśli ponadczasowe bikini, ale nie jest to strój odpowiedni dla wszystkich kobiet. Zamiast więc męczyć się w takim kostiumie czy ubolewać nad tym, jak eksponuje defekty figury, warto przyjrzeć się temu, co oferuje rynek – a jest on w stroje kąpielowe bardzo bogaty.

Dla kogo bikini?

Śmiało można uznać, że bikini to strój odpowiedni dla pań, które nie mają oporów przed pokazywaniem swojego ciała – choć oczywiście fasony takich kostiumów są różne i nie zawsze musi to być superskąpy fason. Taki jednak jest najlepszy, jeśli chce się uzyskać jak najbardziej równomierną opaleniznę. Nie będzie zaś dobrym wyborem wtedy, gdy chce się spędzać czas nad wodą aktywnie – spacerować czy – tym bardziej – grać w piłkę.

Poza tym, wbrew pozorom, bikini nie tylko ukazuje ciało w pełnej okazałości, może też je świetnie modelować. Jeśli na przykład chodzi o tłuszczyk w obrębie talii, często bardziej uwypukli go strój jednoczęściowy, zwłaszcza z cienkiej tkaniny.

Wiele zależy od tego, jaki fason bikini się wybierze. Można postawić na przykład na dół z wysokim stanem, który pięknie wyszczupli talię i podkreśli wcięcie. Stanik push-up podniesie zaś biust, zbierze go do środka i doda mu ponętnego kształtu.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe

Często uważa się, że skoro zasłaniają ciało, pozwalają ukryć jego defekty, wobec czego chętnie stawiają na nie panie z nadwagą. Wiele jednak zależy od materiału, a także wzoru i koloru. Można wybrać wiele modeli, które zapewnią piękny wygląd i wymodelują sylwetkę, jak i znaleźć takie, w których będzie się wyglądać jeszcze bardziej niekorzystnie.

To zwłaszcza stroje w jasnych, jednolitych kolorach i z cienkich materiałów, w dodatku niektóre z nich mogą po zamoczeniu prześwitywać. Warto też pamiętać, że te kostiumy, które nie mają wbudowanych miseczek, nadają się tylko dla pań o jędrnym biuście – choć i u nich mogą niekorzystnie spłaszczać piersi.

Znaleźć jednak można wiele modeli, które modelują sylwetkę. Są to między innymi stroje z usztywnieniem w biuście, a także z wstawkami w talii, które przepięknie ją wyszczuplają. Duże znaczenie mają też kolory i wzory. Ciemne naturalnie wyszczuplają.

Modne propozycje

Poza tymi dwoma, najbardziej znanymi rodzajami strojów kąpielowych, można też wyróżnić wiele innych. Są to na przykład wzbudzające wiele emocji monokini. Te panie jednak, które zdecydowały się na ich zakup, przyznają, że świetnie wyglądają one na zdjęciach, ale ani nie są specjalnie wygodne, ani też nie pozwalają równomiernie się opalić.

Nie pozwalają na to też zabudowane tankini, mające postać majteczek lub nawet spodenek z koszulką na ramiączkach. Idealnie za to ukrywają mankamenty sylwetki i redukują kompleksy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.