Lechuza to doskonały granulat do roślin, który w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czysto mineralny substrat jest w chwili obecnej najciekawszą alternatywą dla zwykłej ziemi. Lechuzę najlepiej wykorzystać w miejscach, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnej ziemi. Mowa tutaj między innymi o szpitalach, czy też o mieszkaniach alergików.

Jakie największe korzyści?

Lechuza PON najprościej rzecz mówiąc to wysokiej jakości kruszywo mineralne, w którym próżno szukać zanieczyszczeń i niebezpiecznych substancji szkodliwych. Granulaty nadają się tak naprawdę do uprawy wszystkich roślin. Bez problemu można posadzić na nim nawet storczyki i cytrusy.

Największym atutem jest oczywiście optymalny dla roślin doniczkowych stosunek powietrza do wody. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej proporcji rośliny są zdecydowanie mniej podatne na groźne choroby.

Opisywany substrat wyróżnia się bardzo stabilną strukturą, dzięki czemu nawet po wielu latach nie będzie zagęszczać się, a co najważniejsze zachowa doskonałą przepuszczalność powietrza. Jest to idealna propozycja dla tych osób, które nie chcą co roku wymieniać zużytej ziemi.

Dlaczego warto?

Jednym z podstawowych składników Lechuzy jest zeolit, który doskonale optymalizuje wartość pH. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na odpowiednim poziomie są wszystkie makroskładniki i mikroskładniki odżywcze. Znakiem charakterystycznym Lechuzy PON jest również to, że kapilarność sięga aż samej góry. W dużej mierzę to dzięki temu możliwe jest posadzenie roślin o małych korzeniach bez ryzyka, że będą słabo nawodnione.

Substrat Lechuza dobrany został w taki sposób, aby równomiernie rozłożyć poszczególne substancje odżywcze bezpośrednio w okolicach korzeni w donicy. Dzięki umiejętnie dobranej mieszance korzenie zawsze rozkładać będą się równomiernie.

Preparat Lechuza PON wyróżnia się także optymalną gęstością nasypową. Bez problemu można w doniczce trzymać duże rośliny. Warto wyraźnie zaznaczyć, że ulubione rośliny doniczkowe można trzymać nie tylko w domu, ale również na zewnątrz.

Jaki skład?

Jak wspomniano powyżej Lechuza w swoim składzie zawiera zeolit. Do głównych składników należy zaliczyć również niemiecki pumeks i lekką lawę, która trwale zaopatruje uprawiane rośliny w odpowiednią dawkę żelaza. Bardzo ważną rolę odgrywa także nawóz otoczkowy w bardzo wysokiej jakości.

Oryginalny nawóz zaopatruje rośliny w niezbędne substancje odżywcze nawet przez 6 miesięcy. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że otoczka jest w pełni organiczna, dlatego też ulega całkowitej biodegradacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Lechuza.