Młodzież przez cały rok szkolny czeka właśnie na to. Na wycieczki, które pozwolą na chwilę chociaż zapomnieć o nauce. W końcu będzie można się nieco rozluźnić pod czujnym okiem opiekunów, którzy będą pilnować, czy wszyscy na wycieczce zachowują się w poprawny sposób. Ciekawe propozycje wyjazdowe, dla młodych ludzi, na kilka dni, w swojej ofercie ma Róża Wiatrów.

Energylandia pod Krakowem

Wizyta w Małopolsce to chyba jedna z takich oczywistości, którą trzeba zaliczyć, jeżeli jest się w wieku szkolnym. Tym bardziej teraz warto udać się do tego miejsca, ponieważ w bliskiej odległości od stolicy Małopolski znajduje się Energylandia – największy park rozrywki, który wciąż się rozbudowuje. Wycieczka trwać będzie dwa dni. Podczas pierwszego dnia uczestnicy będą poznawać wszystkie najważniejsze atrakcje Krakowa. Nie zabraknie oczywiście Zamku Królewskiego, ulicy Grodzkiej, “Okna Papieskiego”, Rynku Głównego. Drugiego dnia młodzież pojedzie do długo wyczekiwanego punktu – Energylandii, gdzie do woli będą mogli korzystać z atrakcji, jakie znajdują się na terenie całego parku.

Z historią w tle

Wycieczki szkolne mogą wiązać się również z elementami historycznymi. Doskonałą okazją do tego będzie wizyta w Kruszwicy, Gnieźnie i w Biskupinie. To właśnie w Kruszwicy znajduje się legendarna Mysia Wieża, gdzie podobno Popiel został zjedzony przez myszy. Potem nadejdzie czas na Biskupin, który jest legendarnym rezerwatem archeologicznym. Całkiem możliwe, że duża ilość obecnych dorosłych pamięta własne wycieczki, jakie odbywali do tego miejsca, ze swoimi klasami. Co czeka na młodych ludzi w Gnieźnie? Chociażby Katedra Gnieźnieńska, gdzie pierwszy król Polski otrzymał koronę. To właśnie tu umiejscowione zostały także legendarne Drzwi Gnieźnieńskie, które to są zabytkiem sztuki romańskiej na skalę światową. 

Miejsca ważne dla Polaków

Jasna Góra, Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska – to bardzo ważne miejsca. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę katolików, których wśród Polaków nie brakuje. To również ważne punkty, które powiązane są z osobą św. Jana Pawła II. Młodzież poznawać będzie nie tylko ważne punkty związane z kultem maryjnym, ale także historyczne miejsca, jakie położone są na terenie Krakowa. W Wadowicach na pewno nie zabraknie chwili czasu na to, aby zjeść słynne już na cały świat – kremówki, o jakich często lubił wspominać Karol Wojtyła. Nawet wtedy, kiedy został powołany na urząd papieski.