Na spełnienie swoich marzeń o nauce jazdy konnej nigdy nie jest za późno! W szkołach jazdy organizowane są kursy zarówno dla dzieci, jaki dorosłych. Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z pięknym i rozwijającym sportem, należy odpowiednio się do niej przygotować. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas nauki, zaopatrz się w wygodną odzież i solidny kask. Z myślą o wszystkich osobach pragnących skompletować strój do jazdy konnej odwiedzamy sklep jeździecki. Jakie produkty okażą się niezbędne? Sprawdź!

Odwiedzamy sklep jeździecki w poszukiwaniu kasku

Dobre sklepy sportowe, takie jak sklep jeździecki Equishop, oferują szeroki wybór akcesoriów przeznaczonych dla amatorów rozpoczynających swoją przygodę z jeździectwem oraz profesjonalistów. Najważniejszym elementem wyposażenia każdej osoby dosiadającej konia jest kask. Większość producentów używa do produkcji kasków poliwęglanu. Wykonane zgodnie z nowoczesnymi standardami skorupy są lekkie, a jednocześnie solidne. Wnętrze kasków wypełnione jest gąbczastym wkładem. Pełni on podwójną funkcję – amortyzuje wstrząsy i wchłania pot. Ważną częścią kasku jest niewielki daszek zabezpieczający nos podczas ewentualnego upadku oraz systemy wentylacji zapewniające optymalną cyrkulację powietrza. Kask będzie dobrze spełniał swoją rolę tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowany do budowy anatomicznej użytkownika. Z tego względu pierwszy model warto kupować ze specjalistą.

Wygodny strój

Chcesz czuć się na koniu swobodnie i bezpiecznie? W takim razie zrezygnuj ze sztywnych jeansów i cienkich legginsów na rzecz bryczesów – elastycznych spodni z elementami zwiększającymi przyczepność. Bryczesy pozbawione są szwów po wewnętrznej stronie, które mogłyby powodować bolesne otarcia.