Ubezpieczenie motocykla to rzecz ważna, o jakiej nie można zapominać przez cały rok. Chociażby z tego względu, że na tego typu pojazdy nałożony jest obowiązek prawny. Ochrona ubezpieczeniowa na motor obowiązuje przez cały rok – również w zimie.

Obsługa szkód

Ale ubezpieczenie motocykla to nie tylko obowiązkowe OC, ale również Autocasco. Ten rodzaj polisy, dzięki czemu będzie można poradzić sobie z powstającymi uszkodzeniami. W szczególności, jeżeli to ktoś zawinił i na OC z drugiej strony nie ma co liczyć. AC zapewnia możliwość wypłaty takiego odszkodowania. Trzeba jednak upewnić się, jak załatwiona będzie obsługa szkód. Czy w serwisie zostanie dokonana wymiana na oryginalne części? Czy jednak będą to ich nieoryginalne odpowiedniki? Wydawać by się mogło, że rzecz mało istotna, ale taka, która ma znaczący wpływ na to, jak będzie w przyszłości sprawować się motor.

Ubezpieczenie motocykla – Assistance

No tak – motor brał udział w kolizji drogowej i nie nadaje się już do niczego. A co tu dopiero myśleć o tym, aby odstawić go do warsztatu, w celu wykonania naprawy. W tej właśnie kwestii przydaje się Assistance. W szczególności, jeżeli do kolizji dojdzie daleko od domu. Ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego będzie można liczyć na pełne wsparcie, jakie obejmować będzie m.in. odstawienie do warsztatu. Przy dobrej ochronie sam motocyklista będzie mógł liczyć na wsparcie, które obejmować może np. pomoc przy załatwieniu noclegu na czas naprawy, jak również pomoc dobrego prawnika (jeżeli to motocyklista zawinił).