Szukając oryginalnego wyposażenia kuchni pamiętajmy o tym, że wybierane przez nas elementy powinny być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne – dotyczy to przede wszystkim garnków i patelni. Nowoczesne komplety garnków, proponowane przez topowych producentów zaskoczą nas mnogością dodatków oraz trwałymi materiałami. Warto przyjrzeć się im z bliska i wybrać komplet, który doskonale odpowiada naszym oczekiwaniom.

Jakie garnki stalowe wybrać?

Wśród licznych propozycji garnków przede wszystkim królują garnki stalowe. Stal nierdzewna 18/10 to niezwykle trwałe tworzywo, zabezpieczone przed działaniem wilgoci, odkształcaniem czy korozją. Garnki takie są odporne na zarysowania, przez co na długi czas zachowają wspaniały wygląd. Topowi producenci zaoferują nam garnki stalowe dodatkowo emaliowane – oznacza to, że garnki mogą być kolorowe, dopasowane do koloru naszej kuchni. 

Garnki dostępne są w rozbudowanych kompletach, składających się z kilku lub kilkunastu elementów. Takie rozróżnienie jest wskazane, gdyż pozwala na dopasowanie kompletu idealnego dla konkretnych potrzeb. W kolekcjach znajdziemy niewielkie rondelki, jak i duże garnki odpowiednie do przygotowywania dużej ilości zupy. 

Jakie rozwiązania zaproponowali nam producenci?

Garnki zaskoczą nas wieloma udogodnieniami. Jednym z najważniejszych są dyski umieszczone w dnach garnków – dyski odpowiadają za równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, przez co możliwe jest znacznie szybsze przygotowanie potrawy. Dyski przyczyniają się również do zmniejszenia zużycia energii, co z kolei będzie skutkowało znacznie mniejszymi rachunkami. Nowoczesne garnki i patelnie uzupełniane są również o wygodne, profilowane rączki – zazwyczaj są one tworzone z materiałów antypoślizgowych, aby podnoszenie czy przenoszenie gorących garnków nie było problematyczne.