Okna drewniane czy plastikowe – takie pytanie chodzi po głowie osobom, które planują wymienić stolarkę okienną w domu. Warto przyjrzeć się obydwóm propozycjom, dzięki czemu uda się wybrać najkorzystniejszą opcję do domu, firmy, itd.

Okna drewniane czy plastikowe – cena

Nie ma się co oszukiwać, ale zdecydowana większość inwestorów patrzy na cenę, dlatego też plastik wygrywa. Drewniane okna są zdecydowanie droższe, a na to nie zawsze można sobie pozwolić. W szczególności, jeżeli ktoś jest na etapie urządzania swojego domu od podstaw. Koszta związane z inwestycją budowlaną są ogromne, dlatego w niektórych miejscach warto poszukać oszczędności. Chociaż z drugiej strony nie można decydować się na najtańsze okna. Przed zakupem zawsze trzeba sprawdzić parametry techniczne, aby mieć pewność, że wybiera się produkty pewne i jakościowo dobre.

Wygląd stolarki okiennej

Okna drewniane czy plastikowe – które są ładniejsze? Zdecydowanie wygrywa tutaj drewno. Tak, dzięki oknom drewnianym można zadbać o estetykę całościową budynku. W szczególności polecane są te okna, które mają transparentną powłokę. Dzięki jej właściwościom w sposób oryginalny można zaprezentować słoje, które dumnie wyglądają przy oknach. Przy czym nie można zapomnieć o tym, że tego typu okna drewniane wymagają odpowiedniej, systematycznej konserwacji, jeżeli chcemy, aby służyły one nam w nienaruszonym stanie przez długi czas. Drewniane okna dostępne są w różnych odcieniach, co pomaga je lepiej dopasować do charakterystyki budynku.