Ważnym elementem każdego ogrodu są akcesoria i sprzęt dające odrobinę kojącego cienia, chroniące przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV oraz przelotnymi opadami. W nowoczesnych aranżacjach standardowe parasole ogrodowe, zwijane markizy i drewniane pergole coraz częściej ustępują miejsca metalowym, regulowanym zadaszeniom. Czym charakteryzuje się popularne rozwiązanie? Sprawdź!

Metalowa altana dla większego komfortu

Drewniane altany wymagające czasochłonnej, starannej impregnacji i regularnego odświeżania koloru odchodzą do lamusa. Ich rolę przejmują metalowe zadaszenia – wysokie klasy konstrukcje dopracowane pod kątem użytkowym i estetycznym. Ciekawe rozwiązania w tym zakresie prezentowane są na stronie gardenspace.pl.

Metalowe pergole wykonane są z malowanego proszkowo aluminium – materiału, który celująco zdaje egzamin w wymagającym, zewnętrznym środowisku. Podstawą konstrukcyjną są mocne profile trwale, ale dyskretnie przymocowane do podłoża. Stabilne nawet w bardzo wietrzną pogodę nogi są oparciem dla zadaszenia składającego się z lameli, czyli płaskich, aluminiowych listew. Za pomocą prostego w obsłudze mechanizmu możesz zmieniać kąt nachylenia listew, kontrolując tym samym ilość promieni docierających na taras.

Rozwiązania skrojone na miarę Twojego ogrodu

Innowacyjne pergole mogą być montowane przyściennie lub wolnostojąco. W sprzedaży znajdują się modele o zróżnicowanych wymiarach, co pozwala na dopasowanie zabudowy do danego tarasu. Co ważne, podstawowe wersje pergoli mogą być wzbogacone o dodatkowe elementy, takie jak rolowane przesłony boczne montowane na ścianach bocznych lub frontowych. Minimalistyczne projekty są piękną oprawą dla każdego ogrodu.