Czy wiesz, że mierzenie podstawowej temperatury ciała podpowie Ci w jakiej fazie cyklu jesteś? Być może jeszcze nie słyszałaś o naturalnej metodzie planowania ciąży, która wiąże się z obserwacją własnego organizmu. Termometr owulacyjny podaje temperaturę ciala z dokładnością do 0,05 stopnia Celsjusza. Wzrost wartości temperatury pozwala wyznaczyć moment owulacji. Śledząc codziennie i dokonując pomiarów PTC kobieta otrzyma wiedzę również o swoich dniach płodnych, w których jest zwiększona szansa na zajście w ciążę. Termometr owulacyjny jest też uznawany za metodę antykoncepcji, choć nie tak skuteczną, jak inne zabezpieczenia. 

Metoda termiczna w naturalnym planowaniu ciąży. Określ najlepszy czas na współżycie z partnerem

Co to termometr owulacyjny wyjaśniliśmy na początku artykułu. Teraz zajmiemy się tematem jego używania. Istnieją trzy możliwości, w którym miejscu należy mierzyć temperaturę. Codziennie o tej samej porze dnia zaleca się rozpoczynać pomiary w ustach, w pochwie lub w odbycie. Jednym z ważniejszych czynników PTC jest dokonywanie pomiarów zaraz po przebudzeniu, ale jeszcze przed wykonaniem jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Aby skrócić czas mierzenia temperatury, to najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z termometru elektronicznego, który potrzebuje około minuty czasu, aby otrzymać wynik. 

Co musisz wiedzieć o PTC u kobiety i jaka temperatura ciała jest w dniach płodnych?

 

W czasie trwania owulacji PTC wynosi od 36,8 do 36,9 stopni Celsjusza. Wielomiesięczna obserwacja to sposób na poznanie organizmu i zaobserwowania tych niewielkich zmian. Wiele czynników wpływa na zakres temperatury ciała m.in. styl życia kobiety czy towarzyszące choroby. Urządzenie w postaci termometru owulacyjnego, używany codziennie (poza okresem miesiączkowania) odpowie na najważniejsze pytania dotyczące cyklu owulacyjnego. Kliknij w link – https://termometrowulacyjny.pl/, aby przejść do merytorycznych artykułów i dowiedzieć się więcej o naturalnej metodzie zajścia w ciążę lub antykoncepcji.