Każda osoba próbująca swoich sił w jeździectwie  powinna zaopatrzyć się w specjalistyczny kask do jazdy konnej – najważniejszy element stroju mający ogromny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom, które dopiero  rozpoczynają swoją przygodę z pięknym sportem i nie wiedzą, czym kierować się podczas zakupu kasku. Jakie cechy powinien mieć kask jeździecki? Sprawdź nasze rady!

Kask do jazdy konnej: jaki wybrać?

W profesjonalnych sklepach oferujących odzież i dodatki dla jeźdźców znajdziemy dwa typy nakryć głowy:  toczki oraz kaski. Jeśli chcesz, aby uprawianie jeździectwa było w pełni bezpieczne, postaw na drugi wariant. Kask do jazdy konnej  jest znacznie stabilniejszy, wygodniejszy i bardziej funkcjonalny niż toczek wykonany najczęściej z włókna szklanego, które w ograniczonym stopniu chroni przed urazami na skutek mocnego uderzenia. Podczas jazdy znacznie lepiej egzamin zdaje lekki, a jednocześnie solidny kask z poliwęglanu. Wnętrze wysokiej jakości kasków wypełnione jest gąbkami amortyzującymi wstrząsy oraz wchłaniającymi pot. Możliwość prania i wymieniania wkładów zwiększa higienę jego użytkowania. Podczas wizyty w sklepie zwróć uwagę na wentylację wstępnie wybranego modelu. Aby wysoka temperatura i ostre słońce nie wpływały w dużym stopniu na komfort jazdy, wybierz kask z nowoczesnym systemem wentylacji zapobiegającym przegrzewaniu się głowy.

Przede wszystkim: jakość

Kask do jazdy konnej jest kluczowym elementem mogącym zminimalizować skutki upadku. Pamiętaj, że pewną ochronę zapewnią Ci tylko certyfikowane modele z oferty cenionych producentów specjalizujących się w produkcji kasków. Aktualna norma bezpieczeństwa, którą powinny spełniać tego typu nakrycia głowy, to CE VG1 01.040 2014-12 oraz SEI ASTM F1163-15.