Fotel to bez wątpienia element, który najczęściej wykorzystywany jest w ogrodach i na tarasach. Wygodny fotel do ogrodu może być wykonany z różnych materiałów – istotne jest jednak, aby był wygodny, trwały i elegancki. Jakie propozycje mają dla nas projektanci?

Wygodny fotel do ogrodu i na taras

Wygodny fotel do ogrodu to element wielu aranżacji, zarówno w kompletach wypoczynkowych, jak i jadalnianych. Szukając inspiracji na niebanalne aranżacje, warto postawić na klasyczne fotele technorattanowe – wygodny fotel na taras tego typu zapewni nie tylko odpowiednie podparcie dla pleców i komfort, ale też stanie się elementem, który bez wątpienia podnosi estetykę otoczenia. Meble technorattanowe są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, promieniowanie UV. Niebanalnym rozwiązaniem może być również wykorzystanie klasycznego fotela rattanowego w nowej odsłonie. Nowoczesne meble rattanowe tworzone są z dbałością o detale, a pnącza z których są wykonywane pozyskiwane są w etyczny sposób. Meble rattanowe wykorzystywane są w aranżacjach prowansalskich i nowoczesnych.

Wygodny fotel do ogrodu – fotel kokon

Wygodny fotel do ogrodu to nie tylko klasyczne meble – to również innowacyjne meble, takie jak fotel wiszący kokon, wykonany z technorattanu. Ten wyjątkowy mebel jest chętnie wykorzystywany zarówno pojedynczo, jak i jako element większego zestawu. Fotele takie oparte są na trwałej ramie, a siedzisko umieszczone jest w głębokim kokonie. Dzięki niebanalnej konstrukcji użytkownik może dosłownie oderwać stopy od ziemi i bujać w obłokach. Obszerny kokon ochroni zarówno przed silnymi promieniami słonecznymi, jak i przed podmuchami wiatru czy spojrzeniami sąsiadów. Wewnątrz kokonu można ułożyć poduszki lub koce dla większej wygody.