Zabudowa kuchenna wcale nie musi być droga – projektanci udowadniają, że możliwe jest zaaranżowanie eleganckiej kuchni w rozsądnej cenie. Jakie rozwiązania warto wykorzystać, by cieszyć się wygodną i praktyczną kuchnią? O czym musimy pamiętać?

Kuchnia dopasowana do potrzeb

Najtańsze kuchnie mogą być tak samo funkcjonalne i praktyczne jak rozbudowane komplety kuchenne – przekonują projektanci. Kluczem jest przede wszystkim dopasowanie mebli do wnętrza, jak również wybranie takiego kompletu, by spełniał on oczekiwania kupujących. Współcześnie meble kuchenne tworzy się przede wszystkim z płyt meblowych laminowanych i lakierowanych – odznaczają się one wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci. Fronty mebli pokrywa się laminatami, które dostępne są w szerokiej gamie kolorów, jak również dekorów imitujących naturalne drewno. Kolekcje meblowe są niezwykle rozbudowane – daje to możliwość elastycznego podejścia do aranżacji wnętrza, a dodatkowo możliwość wyboru szafek, regałów, słupków. Wewnątrz szafek i regałów umieszcza się wysokiej klasy akcesoria – pozwalają one na wygodniejsze użytkowanie mebli każdego dnia.

Jak zaaranżować kuchnię?

Również niedroga kuchnia może idealnie odwzorowywać najnowsze trendy. Wśród najchętniej wykorzystywanych wymienia się kuchnie nowoczesne, ale też kuchnie loftowe, prowansalskie czy rustykalne. Kolekcje meblowe składają się z szafek wiszących, stojących, regałów, słupków, elementów pod zabudowę. Szczególnie te ostatnie cieszą się zainteresowaniem – dzięki nim możliwe jest zabudowanie sprzętów takich jak lodówka czy kuchenka, co pozwoli na uzyskanie spójnego wyglądu wnętrza. Aby nadać kuchni elegancji, warto wybrać szafki i regały z przeszkleniami – sprawią one, że bryła meblowa będzie optycznie lżejsza.