Wśród licznych propozycji na zdrowy i sycący obiad, zupy są jednymi z najchętniej wybieranych. Polskie książki kucharskie odkryją przed nami olbrzymie możliwości związane z przygotowaniem takich dań. Ugotowanie zupy nie wymaga wielu składników, a dodatkowo nie jest czasochłonne.

Zupy – proste i sycące dnia na cały rok!

Zupy zdecydowanie wracają do domy – doceniamy nie tylko ich wspaniały smak, ale również właściwości rozgrzewające. Stworzenie dobrej zupy nie wymaga wiele czasu, a olbrzymia różnorodność przepisów pozwoli na wybranie ulubionego dania. Jedną z propozycji jest przepis na kapuśniak z kiszonej kapusty. Ta klasyczna zupa wykonana jest na żeberkach, które dodają jej nieco bardziej oryginalnego smaku. Dodatkowo przyprawy takie jak ziele angielskie czy liść laurowy sprawiają, że smak jest głębszy i bardziej wyrazisty. Inną propozycją na klasyczną zupę jest pomidorówka. Głęboki smak pomidorów uzyskać można zarówno dzięki świeżym pomidorom, jak i sosom i passatom, tworzonym w czasie lata. Wielką popularnością cieszą się także zupy-kremy, np. z pomidorów, groszku czy z brokułów.

Jak przygotować kuchnię na zupy?

Podstawa przygotowania zup jest bulion. Może być on mięsny, jak również warzywny. W przypadku bulionów mięsnych możliwe jest przygotowanie ich na kościach do zupy, lub też wykonanie podstawy z wysokiej klasy mięsa, jak np. szponder czy pręga. W przypadku zup takich jak rosół, jakość mięsa ma olbrzymie znaczenie, gdyż to ono nadaje smak i aromat. Zupy na wywarach warzywnych mają delikatniejszy smak. Zdecydowana większość zup jest doprawiana solą, pieprzem, ale także zielem angielskim, liśćmi laurowymi. Warto wspomnieć, że zupy możemy mrozić – w ten sposób jedzenie nie będzie się marnować, a my będziemy mieć gotowy obiad na momenty, kiedy nie mamy czasu gotować.