Przydomowy taras to miejsce idealne do odpoczynku – warto zadbać o to, aby przestrzeń ta była odpowiednio zaprojektowana i wyposażona. Jak zabudować taras, aby miejsce to odznaczało się funkcjonalnością? Jakie rozwiązania wybrać, aby móc odpoczywać, pracować czy zapraszać gości na tę przydomową przestrzeń?

Jak zabudować taras przy pomocy pergoli?

Pergole ogrodowe i tarasowe to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań, kiedy pada pytanie: jak zabudować taras. Pergole wznoszone są na modułowych elementach aluminiowych, których montaż nie sprawi nam żadnego problemu. Pergole posiadają zintegrowane rynny, przez co deszczówka jest odprowadzana poza obręb tarasu. Na szczycie pergoli znajduje się dach – w większości modeli jest on wykonany z aluminiowych listew, które obracają się wokół swojej osi. To użytkownik decyduje o ustawieniu listew – mogą one wpuszczać nieco światła pod pergolę, jak również być w pozycji całkowicie zamkniętej. Takich dach nad głową uchroni nas nie tylko przed słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem! Szukając pomysłów na to, jak zabudować taras warto również skorzystać z rolet bocznych i frontowych, które stanowią uzupełnienie pergoli – pozwolą one na osłonięcie miejsca wypoczynkowego i schronienie się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. 

Jak zabudować taras przy pomocy funkcjonalnych mebli?

Zadaszenie to nie wszystko kiedy zastanawiamy się, jak zabudować taras. Istotne są również wygodne meble ogrodowe, dopasowane do naszych potrzeb. Kupując meble ogrodowe przede wszystkim miejmy na uwadze to, że muszą być one zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – meble takie narażone będą na osiadanie kurzu, wilgoć. Wśród licznych propozycji producentów warto zwrócić uwagę na meble ogrodowe z technorattanu.