Każda osoba kupująca używany samochód powinna zachować szczególną ostrożność. Nierzadko zdarza się, że sprzedawca zataja przed kupującym pewne fakty dotyczące wypadków z przeszłości, przeprowadzonych napraw czy faktycznego stanu licznika. W niektórych, skrajnych przypadkach, kupujący może stać się właścicielem samochodu pochodzącego z nielegalnego źródła. Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione, zanim podpiszesz umowę? Sprawdź nasze rady i nie daj się oszukać!

Jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Proste sposoby na poznanie historii pojazdu

Chcesz kupić używaną „osobówkę” sprowadzoną zza granicy i zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy auto nie jest kradzione? Wbrew pozorom uzyskanie wglądu w historię pojazdu jest proste i dostępne dla każdego. Aby poznać wszystkie dane na temat auta, które chcesz nabyć, wystarczy odwiedzić system stworzony przez Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – Centralną Ewidencję Pojazdów. Na stronie www znajdziesz informacje na temat parametrów technicznych pojazdu, polis ubezpieczeniowych i badań okresowych. Co ważne, po zalogowaniu się na stronie dowiesz się, czy osoba sprzedająca faktycznie upoważniona jest do takich działań.

Jak uzyskać dostęp do informacji?

Aby skorzystać z systemu, musisz pozyskać od właściciela wozu kilka danych: numer VIN,  numer rejestracyjny samochodu oraz datę pierwszej rejestracji. Sprzedawca nie chce udostępnić Ci tych informacji? W takim razie zastanów się dwa razy, czy jego intencje są czyste. Rozsądne będzie zrezygnowanie z dalszych negocjacji i rozejrzenie się za innym pojazdem, którego stan prawny nie będzie budził wątpliwości.

https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ areapowerclub.com https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/