W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się produkty POS, które znacząco wpływają na wzrost sprzedaży. Są to klasyczne materiały reklamowe, które dają sobie bardzo dobrze radę w dobie mass mediów.

Czym są produkty POS?

Tradycyjne ulotki oraz banery cały czas są skuteczne, ponieważ przykuwają uwagę klientów i zawierają krótkie, ale treściwe informacje. POS w języku angielskim oznacza point of sale, a głównym celem są klienci detaliczni. To właśnie w bezpośrednich punktach handlowych mają oni okazję lepiej poznać produkty POS. Wejście klienta do sklepu jest kluczowe, ponieważ wtedy może się on zapoznać z produktami stojącymi przy ladzie i na półkach sklepowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że klient wymaga dokładnych informacji o określonym produkcie, dlatego treści nie powinno być zbyt wiele.

Zastosowanie produktów POS

Musi być jednocześnie dobrze widoczna, ponieważ produkty POS skierowane są głównie do starszych ludzi, których wzrok nie jest już tak dobry. Głównym zadaniem jest oczywiście skupienie uwagi klienta i zatrzymanie go na dłużej. Przy odrobinie szczęścia może uda się sprzedać dany produkt i otrzymać obiecaną prowizję. Warto dodać, że materiały POS można według kilku kryteriów podzielić. Pierwszy podział jest techniczny i polega na wyróżnieniu produktów miękkich oraz twardych. Zależy to od materiału użytego do produkcji. Należy mieć na uwadze, że forma oraz treść komunikatu nie mają większego znaczenia dla odbiorcy. Reklama musi być przede wszystkim interesująca i na tej podstawie klienci dokonują zakupów. Materiały reklamowe, takie jak ulotki, plakaty oraz broszury cieszą się największą popularnością. Warto dodać, że umieszcza się je z reguły przy wejściu do sklepu lub przy witrynie sklepowej.

Zalety produktów POS

Chodzi przede wszystkim o to, żeby były dobrze widoczne i klient mógł je od razu zauważyć. Ich dużą zaletą jest rozmiar, ponieważ są niewielkie i można je zmieścić praktycznie wszędzie. Produkty POS to również materiały na ladę, które ustawia się przeważnie przy kasie sklepowej lub ladzie. Duża ilość materiałów POS ma pozytywne przełożenie na sprzedaż, ponieważ jest to niezwykle skuteczna forma marketingu. Niezwykle ważne są hangery, które powinny się znaleźć w każdym sklepie. To właśnie na nich umieszczone są informacje o produktach, których szukają klienci. Dzięki temu ułatwiają one robienie zakupów. Warto też dodać na nich kilka informacji sprzedażowych, dzięki którym konsumenci będą jeszcze bardziej zainteresowani ofertą. Można jeszcze wyróżnić materiały na podłogę, które cieszą się już mniejszą popularnością.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty POS.